منو سایت

نسخه cPanel را روی سرور تغییر دهید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

برای تغییر نسخه cPanel در سرور، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • بررسی نسخه فعلی: قبل از ارتقا، باید نسخه فعلی سی پنل نصب شده روی سرور را مشخص کنید. می توانید با ورود به حساب cPanel و سپس کلیک بر روی بخش “آمار” نسخه را بررسی کنید.
  • پشتیبان گیری از سرور: قبل از ایجاد هر گونه تغییر عمده، مهم است که از تمام داده های مهم از جمله پایگاه داده، فایل ها و حساب های ایمیل نسخه پشتیبان تهیه کنید. این اطمینان حاصل می کند که می توانید از مشکلات غیرمنتظره در طول فرآیند ارتقا بازیابی کنید.
  • بررسی الزامات سرور: قبل از ارتقا، مطمئن شوید که سرور حداقل مورد نیاز نسخه جدید cPanel را برآورده می کند. الزامات را می توان در اسناد cPanel یافت.
  • سرور ارتقا: فرآیند ارتقا را می توان با استفاده از اسکریپت های به روز رسانی cPanel و WHM یا با تماس با ارائه دهنده هاست خود انجام داد تا ارتقا را برای شما انجام دهد. اگر می خواهید با استفاده از cPanel و اسکریپت به روز رسانی WHM ارتقا دهید، باید دستورات زیر را به عنوان کاربر اصلی اجرا کنید:

/scripts/upcp

نظارت بر فرآیند ارتقا: فرآیند ارتقا ممکن است کمی طول بکشد، و شما باید آن را از نزدیک زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که با موفقیت کامل می شود. اگر با هر گونه خطا یا مشکلی مواجه شدید، ممکن است لازم باشد با اسناد cPanel مشورت کنید یا از ارائه دهنده هاست خود کمک بگیرید.

تأیید ارتقا: پس از تکمیل ارتقا، وارد حساب cPanel شوید تا بررسی کنید که نسخه به نسخه مورد نظر تغییر کرده است و همه ویژگی ها و عملکردها مطابق انتظار کار می کنند.

توجه: قبل از ادامه ارتقا، همیشه ایده خوبی است که با مستندات cPanel مشورت کنید و با ارائه دهنده هاست خود مشورت کنید تا از ارتقای روان و موفقیت آمیز اطمینان حاصل کنید.